Červen 8, 2023
Ostatní

Užijte si prodejní výstavu moderního umění přímo v Praze

Milovníků moderního umění je celá řada. Naprostá většina lidí ale i přesto, že má víceméně ráda jedno jediné umění, má velice rozličné chutě. Důvodem už je jenom samotná podstata, kterou moderní umění má. Jedná se totiž o umění, které mnohdy umělcům dávám neuvěřitelně volné ruce.

Díky tomu tak mohou mít všechna díla trochu podobných rysů, ale v nejdůležitějších věcech mohou být naprosto rozdílné. I to je důvodem, který láká milovníky umění právě k jeho moderní variantě. Dnes se ale podíváme na to, kde si můžete užít jednu z nejlepších výstav moderní umění v Praze.

Neobyčejná výstava moderního umění

Výstavy výtvarného umění nejsou ničím vzácným, ale mnohdy je mnohem menší počet podle toho, o jaké konkrétní umění se jedná. Pokud bychom se podívali přímo na moderní umění, tak příliš mnoho cílených výstav nenajdeme. Dvojnásob v případě, kdy je místo plnohodnotná galerie obrazů s celoroční výstavou, a ne pouze krátkodobou vernisáží.

Prostředí, ve kterém se budete cítit dobře

Galerie u Betlémské kaple vás rozhodně zaujme vzhledem, který má. Jedná se o velice tradiční místo, které na první pohled vypadá velice obyčejně. Jednoduchý design dřevěných podlah a světlých stěn ale má velký význam pro to, jak budete vnímat jednotlivé kousky v rámci vernisáže. Díky tomu totiž dokáže galerie umění nabídnout silnější vjemy při sledování jednotlivých obrazů. Jedinou věcí, která je extrémně osobitá a doslova po vás sahá do prostoru, je tak přímo každý obraz sám o sobě.

Možnost rozšířit svoji sbírku

Mimo samotné vernisáže vám ale Galerie u Betlémské kaple nabízí další možnost. A to rozšířit si svoji vlastní sbírku o další zajímavé kousky. Jedná se tak o prodejní výstavu, kde můžete jednoduše odkoupit některá díla do osobního vlastnictví. Neobyčejnou věcí je potom dokonce i možnost online aukce obrazů, kterou příliš často nemáte možnost potkat. Pro mnohé, kteří z časových nebo prostorových důvodů nemohou dorazit přímo na aukci, se tak otevírají nové možnosti k rozšíření svojí sbírky. Tak co, přijdete se podívat na prodejní výstavu obrazů také vy?