Červen 8, 2023
Ostatní

Akustickou pěnu využívají nejen hudební studia, ale také školy nebo restaurace

Akustická pěna je lehký tlumící materiál vyrobený z extrudované melaminové pěny nebo polyuretanu. Je vysoce porézní, běžně se používá k vylepšení nebo změně zvukových vlastností místnosti. Navzdory zvýšenému využití v akustických úpravách neplní akustická pěna tak důležitou roli zvukové izolace, což často vede k otázce: vyplatí se akustická pěna kupovat?

Kdy se instalace zvukové pěny vyplatí?

Akustická pěna se vyplatí koupit, pokud chcete ztlumit zvukové vlny přenášené vzduchem. Instalací akustické pěny ke stropům, dveřím a stěnám budete moci ovládat celkové vibrace, hladiny hluku a ozvěny. Akustická pěna však zklame, pokud hledáte odhlučnění místnosti.

Akustická pěna je jedinečná pěna s otevřenými buňkami běžně používaná k tlumení zvukových vln. Tyto pěny se dodávají v různých tloušťkách a tvarech, což objevíte i na webu alfacoustic.cz.

Co je cílem akustické pěny

Hlavním cílem akustické pěny je změnit nebo zlepšit kvalitu zvuku v místnosti. Dělá to tak, že ovládá zbytkový zvuk primárně prostřednictvím absorpce. Aby však akustická pěna plnila svou roli, musí být strategicky umístěna na stropech, podlahách, stěnách a dalších površích, aby zvládla rezonanci v místnosti a poskytla tak místnosti tolik požadované zvukové kvality.

Jako lehký materiál vyrobený z extrudované melaminové pěny nebo polyuretanu lze akustickou pěnu snadno řezat do různých tvarů. Umístění akustických pěnových dlaždic na povrchy odrážející zvuk pohltí zvuk a změní zvukové vlastnosti, čímž zlepší celkovou kvalitu zvuku v místnosti.

Výhody akustické pěny

      • Akustická pěna snižuje znečištění hlukem

      • Zlepšuje kvalitu zvuku

      • Vylepšují estetiku místnosti

S výběrem akustické pěny vám poradí na alfacoustic.cz.