Září 23, 2023
Ostatní

Výkupové ceny za vzácné technologické kovy jsou stále vysoké

Technologické kovy jako je měď, hliník a další podobné, jsou možná právem považovány za základ moderních technologií, konstrukcí a víceméně všech možností co máme. Jejich ohromná produkce, spotřeba a neustálá úprava je tak věcí, bez které by dnešní průmysl a svět nemohl fungovat.

Možná vás proto nepřekvapí, jak moc vysoká může být cena za jejich výkupy. Jednotlivé druhy kovů, nebo i směsný šrot, je stále na vysoké cenové úrovni a zájem sběrných dvorů nijak neoslabuje. Pro mnohé jsou tak podobné příležitosti šancí k zajímavému přivýdělku.

Bez mědi to prostě nejde

Měď máme kolem sebe na každém kroku. Nikdy to není vidět, protože je používaná v největším procentu případů jako jádro různých komunikačních i síťových kabelů, které nám umožňují výstřelky moderní doby.

Není se tak čemu divit, že výkup mědi Plzeň je stále velice frekventovanou záležitostí. Měď jako takové se přitom už v minulosti dostala do nevole kvůli tomu, že se mnohdy lidé odhodlali ke krádežím kabelů a rozvodů, ve kterých je mědi velké množství. Proto jsou dnes při výkupech mnohem citlivější kontroly, než jsme mohli vnímat v minulosti.

Hliník je na tom stejně

Hliník neodjel do Humpolce. Naopak je o něj neustále velký zájem. Na rozdíl od mědi je hliník používaný více na očividné věci, jako jsou značky, okapy a mnohé další. Zásadní výhodou je, že je dobře kujný, a přitom velice lehký. I výkup hliníku Plzeň je oblastí, která si už zažila slušné období problémů. Mnohé sběry se dokonce tak moc nezabývaly tím, co vykupují, že jednoduše byly schopny přijmout i celá dopravní značení a podobné objekty. I hliník je tak dnes už vykoupitelný jen v případě, kdy se identifikujete.

Popularita kovošrotu nepolevuje

Jenže i když se bavíme o vysokých částkách za drobné váhy, tak je problém nasbírat mědi a hliníku dostatečné množství. Naopak výkup železného šrotu je sice na kilogram doslova zlomkem toho, co můžeme mít za vzácnější kovy, ale naopak není problém sbírat směsný kovošrot i po celých tunách. Díky tomu je tak i samotný výkup kovošrotu bez podrobnějšího dělení něčím, co rozhodně na popularitě neztrácí.