Září 23, 2023
Ostatní

Knihy z leteckého prostředí, které dokáží oslovit milovníky aviatiky

Aviatika je jednou z věcí, která je naprosto pochopitelně pro spoustu svých fanoušků studnicí ohromné motivace a rozsahu do světa. Fantastický pocit letět tisíce metrů nad zemí a možnosti, které nám naprosto běžné může letectví poskytnout, se také stal předmětem pro velké množství různých literárních děl.

Najdeme přitom v rámci literatury věnující se letectví poměrně dost velký rozsah děl, která mohou být velice rozdílná nejen podle autora, ale také podle toho, jakým způsobem jsou pojata. Mnohá z nich jsou přitom doslova kultovními díly!

Exupéryho letecké příběhy

Antoine de Saint-Exupéry je celé jméno jednoho z nejpopulárnějších autorů, který kdy v rámci letectví publikoval. Mimo toho, že byl spisovatelem, byl také i pilotem a měl pro někoho opravdu divoký, pro jiného zase motivační život. Každopádně ale byl člověkem, který se do nebe zamiloval a dokázal to přenášet vždy v rámci svých knih na své čtenáře. Právem tak patří jeho díla mezi nejlépe hodnocené knihy už desítky let. A to nejen u nás, ale také v mnoha dalších překladech napříč celým světem!

Mluví k vám kapitán! Novinka na trhu

Jedná se o knihu, která je vlastně doslova novinkou na trhu. Středobodem díla je český pilot David Hecl, který patří mezi ty nejschopnější a nejznámější české piloty na světě. Dotáhl to dokonce k úžasné kariéře u obřích aerolinií jako jsou Korean nebo Emirates. Samotná kniha je pak vyprávěním životního příběhu, velice motivačním, emotivním a otevřeným. Ačkoliv je kniha novinkou, tak rozhodně žebříčky knih doslova prolétla a patří mezi díla, která jsou z moderní titulů nejlépe hodnocená.

Odborná literatura vždycky potěší

Pro milovníky letectví je rozhodně jednou z nejzajímavějších věcí to, jakým způsobem je aviatika složitá a zároveň i všestranná. Mezi nejoblíbenější knihy na témata letectví tak právem patří i různý odborná literatura, která vysvětluje hlavně funkce a fyzikálních principy těchto důmyslných strojů. V neposlední řadě je samostatnou kategorií letectví i literatura věnující se ojedinělým, ale bohužel povětšinou tragickým událostem, ke kterým v minulosti i současnosti mohlo dojít.