Září 23, 2023
Ostatní

Jak používat akrylové barvy?

Uvažujete o volbě barev na malování? Pak by vaší pozornosti rozhodně neměli uniknout akrylové barvy. Akrylové barvy patří v současné době mezi velmi oblíbené barvy na malování obrazů, jež používá stále více malířů. Oblibu si získali u zkušených i začínajících malířů. Akrylové barvy mají totiž skvělé krycí vlastnosti a lze s nimi vyzkoušet různé techniky malování. Navíc jsou vodou ředitelné a na podkladu rychle schnou.

A jaké možnosti technologických postupů si můžete při malování akrylovými barvami zvolit?

Akrylové barvy lze používat na několik způsobů

Jednou z hlavních předností akrylových barev je rozhodně jejich univerzálnost. Akrylové barvy lze totiž použít na mnoho způsobů a zároveň s nimi lze malovat na mnoho podkladů. Akrylovými barvami můžete malovat hned několika způsoby a docílit tak zajímavého umění.

S akrylovými barvami můžete například vytvořit malbu podobnou olejovým barvám. V takovém případě akrylové barvy ničím neředíte, ale pouze vrstvíte. Výhodou je, že oproti olejovým barvám nemusíte používat žádné ředidla. Dále můžete vyzkoušet metodu obdobnou akvarelu. V tomto případě naopak akrylové barvy naředíte větším množstvím vody, čímž vznikne obraz podobný akvarelu. Při malování akrylem můžete také využít místo štětce špachtli. Chcete-li docílit abstraktního obrazu, pak malování špachtlí bude pro vás rozhodně vhodná metoda.

Jaké pomůcky budete k malování akrylovými barvami potřebovat?

Při výběru akrylových barev je vhodné se vždy zaměřit na jejich kvalitu a počet potřebných odstínů. Vhodnou volbou je v tomto případě zejména sada akrylových barev, která je cenově výhodnější a obsahuje všechny potřebné barevné odstíny, jež pro malování využijete.

Než se pustíte do samotného malování akrylovými barvami, tak by vám také neměli chybět základní výtvarné potřeby. Pro malování akrylovými barvami budete potřebovat zejména štětce na malování obrazů, paletu na míchání barev a vhodný podklad, jako je papír, malířské plátno apod.