Září 23, 2023
Ostatní

Řízení projektů je pro vás věda? Pravděpodobně děláte zásadní chybu

Nezáleží na tom, jestli opravujete počítače, vyrábíte nábytek nebo poskytujete služby v péči o tělo. V každém oboru je potřeba správné projektové řízení. Máte klienty, kteří jsou drojem zakázek a je potřeba na nich správně pracovat. Může to znít jednoduše, když si představíme několik klientů a několik zakázek, ale zvládat nápor stovek nebo tisíců zakázek měsíčně, komunikovat s klienty a mít ve všem pořádek, to už je jiná liga. Toto lze ovšem vládnout a to s minimálním vypětím sil, stačí se nedopouštět zásadních chyb.

Chaos nemá ve firmě co dělat

Ve firmě by nikdy neměl nastat chaos a to ani tehdy, když budete mít nadbytek práce. Měli byste vědět, jako jsou vaši zaměstnanci vytížení a podle toho jim zakázky přidělovat. Měli byste vědět, v jaké jsou stavu a kdy budou dokončené. Měli byste mít přehled o dovolených i výjimečných situacích. Měli byste být schopni plánovat práci dopředu a stanovit klientům konečnou cenu i termín dokončení. Měli byste vědět, jestli jsou vaši zaměstnanci efektivní a jestli se vám jejich činnost vyplatí. Měli byste mít přehled v účetnictví, v hospodaření firmy i v propagaci a jejím efektu.

Může to znít jako práce pro celý tým lidí, ale přesto ji dokáže mnohdy zvládnout i jeden jediný člověk, když má k dispozici projektové řízení – software. Jedná se o software, který nahradí hned několik programů, od plánovacích programů až po analytické programy, tabulky, účetní programy a komunikační programy. Budete s ním mít přehled nad každým projektem a budete živě sledovat, v jaké je fázi. Získáte možnost detailně sledovat zaměstnance a komunikovat s nimi. Budete mít pod palcem komunikaci se zákazníky a konečně jim můžete přesně sdělit přesné informace o realizaci zakázek. CRM systém dnes používá většina kvalitních manažerů a neměl by chybět ani ve vaší firmě. Prozkoumejte nejpokročilejší software svého druhu, který je vám k dispozici kompletně v češtině, najdete ho na AutoCRM.cz.