Září 23, 2023
Ostatní

Drahé kameny – jak a podle čeho vybrat ten pravý pro vás?

Hledáte svůj osobní kámen, který by byl vaším talismanen pro štěstí? Nebo naopak chcete pořídit nový šperk, ale chcete, aby měl určitý význam? Pak určitě sáhněte po drahých kamenech, které mají mnoho významů a disponují energiemi, které vám pomáhají a posilují různé aspekty vašeho života. Drahý kámen může být zasazen ve šperku, můžete jej mít v miniatuře v kabelce nebo doma. Důležité je, že jej máte u sebe a on působí tak, jak má. Vybírat kameny můžete například podle znamení a data narození, podle barev nebo podle jejich významu. Lidé si myslí, že kameny nesou v sobě jisté vibrace, které působí na různé lidi a tím přitahují vaší pozornost.

Podle znamení a data narození

Drahý kámen můžete vybírat například podle znamení zvěrokruhu. Každé jedno znamení má své drahé kameny, které právě na dané znamení působí pozitivně. Existují však také kameny, kterým by se každé znamení mělo vyhnout, pozor na to. Některé kameny se vybírají také podle data narození, protože i to vás velmi ovlivňuje. Například takový sodalit je kámen, který se hodí pro Střelce. Také je to kámen, který je k dispozici v mnoha odstínech modré a umí posílit imunitu a také vaše postavení v kolektivu.

Podle barev

Když vybíráte drahý kámen nebo šperk podle barev, pak dejte na svůj instinkt. Lidé reagují na barvy různě, některá barva se vám líbí více, jiná méně, některá je vám například trnem v oku. Dejte právě na svůj instinkt a na to, co se vám líbí, co vám osloí na první pohled. Například takový jantar je velmi krásným kamenem, ve kterém se odrazí mnoho odstínů oranžové. Je skvělým pomocníkem při meditacích, pomáhá rozjímat, ale také najde své místo v jasnovidectví.

Podle jejich významu

Vybrat kámen podle významu je jedna z osvědčených metod. Musíte však zjistit, jaké vlastnosti mají jednotlivé kameny. Například achát je kámen harmonie a partnerské věrnosti, má ochranné a léčivé účinky, je tedy ideálním amuletem. Velký výběr drahých kamenů najdete například na e-shopu Magie přírody.