Květen 28, 2022
Ostatní

Řešte problémy s nedostatkem vody opravdu efektivně. Pomohou vám s tím nádrže na dešťovou vodu!

Bohužel se v posledních letech stává každodenní realitou fakt, že v rámci nejteplejších letních měsíců trpí Česká republice nedostatkem vody. Mohou za to především mírnější zimní měsíce a podzimy a jara, při kterých prší méně, než je v tomto období běžné.

Opravdu efektivním řešením, které vám pomůže dlouhodobě tento problém řešit, jsou nádrže na dešťovou vodu. Díky novým dotacím dokonce máte možnost využívat toto zařízení za pouhý zlomek jeho reálné pořizovací ceny. Co všem ale nádrže na dešťovou vodu opravdu mohou přinést?

Podzemní systém s výborným využitím

Základem úspěchu je fakt, že jsou všechny nádrže umístěny v podzemí. Díky tomu tak nejsou vystaveny slunečnímu záření, což zabraňuje odpařování vody a zároveň také zabraňuje zhoršování její kvality neustálým přehříváním.

Většina lidí ale docení především ten fakt, že nádrž na dešťovou vodu mohou využívat, aniž by přitom ničila design zahrady. Oproti pozemním řešením má totiž poměrně dost velkou kapacitu, která čítá i tisíce litrů.

Jak nádrže fungují krok za krokem?

Nádrže na dešťovou vodu fungují trochu složitěji, než je tomu u pozemních zařízení. Jsou umístěny v jednotlivých kanálcích, které fungují tak, že do nádrže postupně splavují vodu. Kanálky i samotná nádrž jsou přitom samonosné, to znamená, že jsou usazeny na jemném štěrku a samostatně se nedokáží rozpojit. Všechno doplňování dešťové vody pak probíhá díky jednotlivým kanálkům. Ty mohou být ve formě otevřených kanálů jako takových, nebo popřípadě speciálních absorpčních těles, které jsou vázány na podobné prvky, jako jsou okapy, nebo odtoky.

Využití a hlídání stavu dešťové vody

Opětovné využití vody není problém díky čerpadlům, která jsou součástí nádrží jako takových. Automaticky jsou v nich instalovány a jejich výkon se odvíjí od velikosti a objemu nádrží. Složitější může být samotné hlídání stavu vody. Jednoduše ale můžete využít hladinoměr, který bude sám kontrolovat úroveň naplnění dešťových nádrží. Díky tomu tak nemusíte jakkoliv zasahovat do nádrže, abyste měli neustálou představu o úrovni plnění.