Červen 8, 2023
Ostatní

Chorvatsko má svým návštěvníkům co nabídnout téměř během celého roku

Většina z nás vnímá Chorvatsko jako letní dovolenkovou destinaci. Chorvatsko je však nádherné i během jara nebo podzimu. Pokud nepatříte zrovna mezi milovníky lenošení na pláži, pak je jaro nebo podzim vhodný čas právě pro vás. Kromě toho jsou v tomto období i ceny přívětivější a nepotkáte zde tolik turistů. Vyberte si některou z možností ubytování chorvatsko, třeba na portálu ubytovanivchorvatsku.cz a užívejte si klidný a pohodový čas.

Zavítat můžete do některého z historických center. Jaro a podzim jsou ideální dobou na cyklistické a pěší výlety. Na podzim si můžete vyzkoušet sklizeň oliv nebo vinné révy. Podzimní doba je určená i pro sběr lanýžů, gurmánských pochoutek, které se vyskytují právě v Chorvatsku.

Do Chorvatska se můžete vydat jak sami, tak i s rodinou a malými dětmi, neboť cesta do chorvatska není zase tak náročná.

Istrijský poloostrov

V tato místa míří nejen silnice, ale také železnice. Na Istrijský poloostrov, oblíbenou dovolenkovou destinaci, se snadno dostanete autobusem, autem a dokonce i vlakem. Velké turistické rezorty zajišťují různé druhy animačních programů jak pro děti, tak i dospělé. Mezi nejkrásnější pláže patří ty, které se nacházejí v letoviscích Rabac nebo Medulin. Pula se řadí mezi historické perly. Architektonické klenoty nabízí Rovinj. Středověké centrum naleznete ve městě Umag. Horské městečko Motovun je rájem paraglidingu.

Ostrov Krk

I největší chorvatský ostrov je na turisty připravený. Dostanete se na něj jak letecky, tak i autem. Ostrov nabízí lodní a trajektové výlety na okolní ostrovy. Nejen děti budou nadšené z místního Aquaria Adriatic, které se nachází v Bašce, přímo v jejím centru. Vrbnik má dokonalou středověkou atmosféru. Koncem srpna můžete zavítat na Slavnost fíků, která se na ostrově dodržuje.