Listopad 29, 2023
Ostatní

Do práce jedině s ochrannými pracovními pomůckami

Kolik času s trávíte v práci? Většina z nás kolem třetiny nebo čtvrtiny svého života. To je velmi dlouhá doba a je třeba si uvědomit, že se práce mezi sebou liší, každá však přináší určitá rizika pro zdraví. Pokud pracujete manuálně, hrozí vám především riziko úrazu. Při práci jste možná ostražití, ale vždy existuje určité riziko a pokud se dostatečně nechráníte, může přijít den, kdy se z rizika stane nepříjemný pracovní úraz, který vás může vyřadit nejen z práce, ale i z veřejného života. Investice do ochranných pracovních pomůcek přitom nemusí být vysoká.

Zajistěte si vhodnou ochranu při práci

Zaměstnavatelé často dbají, aby se jejich zaměstnanci chránili, pokud však pracujete sami na sebe, možná čelíte rizikům, které si už ani neuvědomujete. Jaká část těla je při vaší práci nejvíce v ohrožení? Jsou to oči, ruce, sluch nebo třeba nohy? Pokud dojde k nepříjemnému úrazu, můžete si velmi dlouho vyčítat, že jste neinvestovali do kvalitní ochrany. Mnoho lidí zapomíná například na pracovní rukavice. Nejsou jen proti vzniků mozolů nebo puchýřů, dokáží výrazně zmírnit i tvrdé nárazy nebo kontakt s ostrými předměty a chemikáliemi.

Základem jsou také pracovní děvy a pracovní, případně zdravotnická obuv, pokud pracujete ve zdravotnictví. Někteří lidé používají pro práci běžné oblečení, které vyřadili za šatníků a „mohou ho zničit“. Běžné oblečení však není stavěné na to, aby vám při práci zajistilo ochranu. Zajistěte si kvalitní pracovní oděvy, jsou vyráběny z materiálů, které jsou pevné, odolné a dokáží vás ochránit. Současné výrobní postupy vám zajistí pracovní oblečení, které je i komfortní a vypadá stylově.

Potřeba je chránit také smysly, tedy zejména zrak a sluch. Když si nasadíte moderní ochranné brýle, po chvíli ani nebudete vnímat, že nějaké máte. To samé platí o sluchu. Být v hlučném prostředí znamená zatěžovat sluch, který se vám nenávratně poškozuje. Postarejte se proto o dostatečnou ochranu sluchu. Pokud nevíte, kde ochranné pracovní pomůcky pořídit, nejlepší volbou je specializovaný internetový obchod wbs-safety.cz, kde si zajisté vyberou i ti nejnáročnější.