Červenec 4, 2022
Ostatní

Jaké výhody poskytuje pro získání práce motivační dopis?

Vaše práce se vám nelíbí a přemýšlíte nad změnou? Pak je potřeba si připravit nejen strukturovaný životopis, ale také motivační dopis. Popřemýšlejte nad tím, jaké pracovní dovednosti, zkušenosti a znalosti můžete svému budoucímu zaměstnavateli nabídnout a vše si pečlivě sepište.

Co je motivační dopis a jak jej sepsat?

Dobře sepsaný motivační dopis vám pomůže získat pozvání k pohovoru na volnou pracovní pozici, o kterou projevíte zájem. Využijte tak všechny výhody, které vám umožní získat práci svých snů. Motivační dopis zasíláte, společně s životopisem, potenciálnímu zaměstnavateli. Sepište jej tak, aby byla pro vás práce Praha lépe dosažitelná.

Motivační dopis vás má blíže představit personalistovi, který se rozhoduje, kdo s žadatelů je na pracovní pozici vhodný a koho pozve do dalšího kola pracovního pohovoru. Doplňuje tak podrobněji váš životopis. V motivačním dopisu můžete uvést konkrétní důvody, proč právě vy jste vhodným kandidátem na volnou pracovní pozici. Máte zde možnost ukázat, že o danou pracovní pozici máte opravdu zájem. Motivační dopis píšete pro konkrétní pracovní pozici. Vhodně sepsaný motivační dopis by měl v personalistovi probudit zájem o vás. Uvádějte v něm pouze fakta, která souvisejí s konkrétní pracovní pozici, o kterou máte zájem. Ukažte v něm, jak moc můžete být společnosti na dané pracovní pozici prospěšní, co všechno můžete nabídnout. Nezapomínejte na závěr.

Kde hledat volná pracovní místa?

Ještě nemáte konkrétní pracovní nabídku, přesto chcete práci změnit? Volné pracovní pozice nabízí celá řada pracovních portálů. Patří mezi ně i cz.jobimi.com. Volné pracovní pozice jsou zde rozděleny podle jednotlivých oborů nebo měst. Naleznete zde třeba volné nabídky práce Zlín. Portál je přehledný a velmi rychle se zde zorientujete.