Září 26, 2020
Ostatní

Jak dosáhnout odškodnění za pracovní úraz?

Stal se vám pracovní úraz? Jistě je to pro vás velká komplikace, která dokáže způsobit řadu problémů. Dostali jste za váš úraz odškodnění? Stále se najde nespočet zaměstavatelů, kteří se snaží své zaměstnance klamat, zastrašovat je nebo jim zkrátka za úraz nedat ani korunu. Dostat za pracovní úrazy odškodnění je povinností zamestavatele. Každý zaměstnavatel je totiž povinen být ze zákona pojištěný pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání.

Někteří zaměstnavatelé se vymlouvají, že nemají peníze nebo dají zaměstnanci jen směšnou kompenzaci. Pokud se k vám váš zaměstnavatel z jakéhokoliv důvodu staví zády a nechce odškodnění řešit, máte po ruce skvělou zbraň, kterou je tým zkušených advokátů z 1. zdravotní, který se postaví za vaše práva a ze zaměstnavatele dostane odškodnění v maximální výši. U vážných zranění je běžné odškodnění ve výši stovek tisíc korun, u nejvážnějších i v řádech milionů korun. Nespokojte se s jednáním zaměstnavatele. Když se obrátíte na 1. zdravotní, nic neriskujete, jelikož jsou služby advokátů zcela zdarma a odměnu si vezmou pouze tehdy, když vám zajistí maximální odškodnění. Nenechte se zaměstnavateli odbýt.

Správný postup je důležitý

Při pracovním úrazu je důležité vědět, jak správně postupovat, protože mnoho lidí to neví a tak se dopouští zbytečných chyb. Při pracovním úrazu informujte o události zaměstnavatele a postarejte se o zajištění očitých svědků, kteří úraz potvrdí, a také o důkazy, nejlépe fotografické. K čemu je to dobré? Někteří zaměstnavatelé jdou do sporu a v něm vám důkazy pomohou nejvíce. Následně trvejte na vypracování záznamu o úrazu. Ten je důležitý pro jednání s pojišťovnou.

Dalším krokem je již kontaktování 1. zdravotní, které předáte veškerou dokumentaci, včetně komunikace, pokud žádnou nemáte, tak vám ji pomůže zajistit. Když je šance na úspěch, tým expertů se pustí do práce, aby mimosoudní či soudní cestou dospěli úspěchu a vy jste dostali odškodnění v maximální výši.