Listopad 29, 2020
Ostatní

Víte, jaký je rozdíl mezi ADSL a DSL internetem?

Internet je v dnešní době běžnou součástí většiny domácností. Mnoho z nás si nedovede již svůj život bez internetu představit. Je zdrojem informací, zábavy, ale také nástrojem k práci.

Nejčastěji používanou formou připojení k internetu je širokopásmový internet. Je používán kvůli své vysoké rychlosti a efektivitě.

Dvě vysokorychlostní širokopásmová připojení k internetu jsou DSL a ADSL. Můžete je získat prostřednictvím aktuální telefonní linky.

DSL znamená Digital Subscriber Line. ADSL znamená Asymetric Digital Subscriber Line.

Pokud chcete používat DSL nebo ADSL, neznamená to, že musíte upgradovat svou telefonní linku. Ty nestojí v cestě vaší běžné telefonní službě, lze je bez překážek používat současně.

Rozdíl mezi DSL a ADSL je, že DSL představuje internet, který využívá digitální vztahů mezi telefonní linky a modemem. Na druhou stranu, v ADSL je rychlost odesílání dat známá jako upstream a přijímaní data se nazývá downstream.

Co je to DSL?

Plnou formou DSL je Digital Subscriber Line. Představuje služby, které poskytují připojení k internetu pomocí digitálního modemu a existující telefonní sítě.

Hlavní výhodou DSL je, že můžete používat připojení k internetu i při volání, protože funguje v rámci frekvencí. Nedojde k žádnému přerušení.

Jediným problémem je, že člověk musí být v blízkosti telefonní sítě, aby mohl mít vysokorychlostní internet. Když se vzdálíte od telefonní sítě, nebude vaše připojení vysokorychlostní.

Telefonní služby dodávají DSL, které nabízí rychlý internet pomocí stávající telefonní sítě. Telefonní měděné vodiče mají velký počet frekvencí. Z toho malé množství se používá pro telefonní komunikaci. Telefonní a DSL modem lze tedy používat současně bez problémů, což dokazuje mnoho uživatelů o2 internet. Právě o2 patří mezi největší poskytovatele DSL internetu u nás.