Leden 18, 2021
Ostatní

Co jsou to kondylomata?

Kondylomata patří mezi zdravotní obtíže, jež se objevují v oblasti intimních partií. Jedná se o venerické genitální bradavice, jejichž příčinou je papilomavirus HPV. Prvotním projevem jsou malé narůžovělé výrůstky v oblasti intimních partií, které se postupem času zvětšují a vznikají tak malé hloučky.

Kondylomata jsou poměrně rozšířená pohlavní nemoc, která sice není život ohrožující, nicméně narušují, svým neestetickým vzhledem, lidskou psychiku a také mají negativní vliv na sexuální život. Vzhledem k tomu, že se jedná o pohlavní nemoc, není radno jejich výskyt zanedbávat. Kromě toho může být, v některých případech, jejich projevem i nádorové onemocnění.

K jejich rozšiřování dochází především během intimního styku, ale také při používání infikovaného ručníku.

Co je HPV?

Jedná se o lidské virové onemocnění napadající buňky sliznice a pokožky. Někdy se také setkáváme s pojmem lidský papilomavirus. HPV existuje více jak 100 druhů. Některé typy se během života objeví u každého z nás, ve většině případů si s nimi naše tělo dokáže poradit. Kromě výskytu genitálních bradavic však může být HPV příčinou i výskytu některých nádorových onemocnění. Mezi nejčastější způsoby přenosu HPV patří sexuální styk. Infekce, kterou virus způsobuje nemusí mít žádné příznaky nebo jen takové, které jsou obecného charakteru. Ochranou proti nákaze HPV je zdravý životní styl, kondom (ten však také nechrání na 100%), partnerská stálost a také existuje HPV vakcína.

Kvasinková infekce

Kvasinková infekce také patří mezi onemocnění intimních partií. Jedná se o zánět pochvy a zevních intimních partií. Mezi nejčastější projevy patří pocity svědění, které se opakují, nepříjemný zápach nebo zarudnutí v intimní oblasti. Příčinou jsou kvasinky Candida Albicans. Ty se v těle vyskytují běžně. Při jejich přemnožení se objevují výše zmiňované zdravotní obtíže. Více informací naleznete na portálu gynella.com.