Září 27, 2022
Ostatní

Proč se zajímat jen o tuzemský pracovní trh, když je tu i zahraniční

Není žádným tajemstvím, že mnoho Čechů utíká pracovat do zahraničí. Důvodem je většinou platové ohodnocení. Naše země je bohužel jednou z nejchudších v Evropě a odpovídají tomu také mzdy. Práce je pro většinu lidí především zdrojem příjmu a proč dřít za malé množství peněz, když v zahraničí můžete mít za stejnou práci mnohonásobně více. Následně je mnohem dostupnější pořídit si vlastní bydlení a celkově se finančně zabezpečit. Pokud se vám tuzemské pracovní podmínky nelíbí, můžete zkusit hledat práci v zahraničí, je mnoho oborů, kde chybí pracovní síla.

Hledání práce v Polsku

Jednou ze zemí, kde se často hledá práce, je i Polsko. Jak se vlastně liší hledání práce v Polsku a dalších zemích? Nijak, práce se hledá na internetu, základem je mít kvalitní životopis a motivační dopis, samozřejmě v jazyce dané země, kde se o práci ucházíme. Dále je důležité vybrat vhodný pracovní portál, nejlepší portály jsou pochopitelně ty největší, kde se koncentruje největší množství nových nabídek. V případě Polska je ideální volbou pracovní portál Hitpraca.pl.

Když sem zavítáte, velmi snadno se orientujete. Práci pravděpodobně nehledáte v celém Polsku, ale v konkrétním regionu. Vyberete si zde konkrétní region a také okruh, ve kterém se bude práce hledat. Může to být například praca Gdańsk a okruh 30 kilometrů. Hledat můžete i podle oborů, které vás zajímají.

Nabídky jsou seřazené od nejnovějších a když se o nějaké chcete dozvědět více informací, stačí na ní kliknout. Na zajímavé nabídky reagujte ihned nebo vás někdo předběhne a nabídka už později nemusí být aktuální. Pro zvýšení šancí kontrolujte nabídky denně, dokonce si můžete nové oferty pracy nechat zasílat na váš email. Nalezení práce může nějakou dobu trvat, důležitá je však trpělivost a vytrvalost, jestliže jste zaměstnavateli, tak si portál oblíbíte ihned, protože zde snadno a rychle najdete potřebné zaměstnance, navíc je vkládání pracovních inzerátů zcela zdarma.