Září 23, 2023
Ostatní

Práce by měla být zdrojem peněz a ne nebezpečných úrazů

K pracovním nehodám dochází každý den. Ačkoliv se v dnešní době více dbá na bezpečnost práce a zaměstnanci jsou často podrobování školením BOZP, stále dochází k nepříjemným zraněním. Nejde totiž o školení nebo o zaměstnavatele, ale především o osobní přístup. Základem je být při práci bdělý, soustředěný a používat důležité ochranné pracovní pomůcky. Právě toto stále mnoho lidí podceňuje. Důvodem je často nižší komfort a kvůli němu se zbytečně vystavují riziku.

Moderní ochranné pracovní pomůcky

Pokud vaši zaměstnanci nechtějí ochranné pracovní pomůcky nosit, možná je to tím, že jsou zastaralé, mají nepohodlný tvar a nevypadají hezky. To už je dnes dávno vyřešené díky moderním výrobcům tohoto sortimentu. Mezi nejlepší výrobce v tomto segmentu patří společnost uvex, která nabízí své produkty na webu https://www.uvex-safety.cz. Nabízí se vám zde kompletní nabídka ochranných pomůcek, se kterými se můžete chránit doslova od hlavy až k patě. Podle vaší práce byste měli sami odhadnout rizika, jaká vám nejvíce hrozí. Podle toho si můžete na webu vybrat vhodné pracovní oblečení, obuv, pracovní rukavice, helmy a mnoho dalšího. Důležité je také nezapomínat na ochranu smyslových orgánů.

Pokud pracujete v hluku, myslete na ochranu svého sluchu. Pokud pracujete u hlučného stroje a sluch si nechráníte, můžete si ho nenávratně poškodit. Investice do ochrany sluchu přitom není vysoká. Důležité je také chránit zrak, ať už za pomocí obličejové masky nebo ochranných pracovních brýlí. Zrak je nejdůležitějším smyslem a na webu si můžete pořídit moderní ochranné brýle, které se vám nezamlží, mají anatomický tvar a na obličeji je ani nebudete vnímat. Nejlepší ze všeho je inspirace, inspirujte se proto nabídkou webu a zajisté v ní najdete vhodné ochranné pomůcky pro vás nebo vaše zaměstnance.