Září 23, 2023
Ostatní

Jaký typ pergoly zvolit k domečku? Poradíme vám pár základních druhů

Pergoly jsou jednou z možností, jak můžete rozšířit svoje bydlení poměrně jednoduše o příjemné sezení pod širým nebem nebo stříškou, kde si můžete užívat rodinné a společenské večery u dobrého jídla a pití.

Pergoly se tak staly v průběhu posledních let velice oblíbené právě u rodinných domečků, kde mohou být bez problémů součástí rozšířené konstrukce domácnosti, nebo se stejně tak mohou stát stojícím rozšířením domácnosti jako takové. Dnes se podíváme na jejich nejčastější podoby, které se jistě budou líbit i vám.

Klasické dřevěné konstrukce neomrzí

Dřevěné terasy rozhodně mají svojí velkou tradici především díky tomu, že jsou cenově velice dostupné a mohou si je proto dovolit i lidé, kteří jsou po stavbě domečku finančně vyčerpaní. Mají ale také svoje velké nevýhody. Především v tom, že zastřešení terasy není tak moc jednoduché, jako to může být v podobě odlišných konstrukcí.

Většinou se jedná o pevné zastřešení terasy, které je sice pravda, že je velice jednoduché na výstavbu a údržbu jako takovou, ale bohužel s tím mohou přicházet i komplikace v podobě častého poškození větrem a kroupy, protože se nedá jako klasická pergola zatáhnout. Tady je rozhodně zásadní výhodou zastřešené terasy, pokud právě používá kazetový systém typické pergoly. Jednoduše ji lze stáhnout, pokud není potřeba stínu, nebo je důvod se obávat poškození vnějšími vlivy.

Modernější a dokonalejší hliníkové pergoly

V případě, kdy si ale můžete dovolit o něco málo vyšší investici, je tady řada dalších možností toho, co byste mohli použít. Hlavní možností pro vás budou především hliníkové pergoly, které patří v současnosti mezi nejoblíbenější druhy pergol a teras. Kompletní hliníková konstrukce v sobě nese spoustu vlastností.

V první řadě je výhodou fakt, že je hliník jako materiál velice lehký. Díky tomu tak mohou být i součástí konstrukce domu a nemusíte se vůbec bát o to, že by kvůli tomu byla konstrukce, jakkoliv přetížená. Vedle toho je ale hliník také velice tvárný. To je i důvodem, proč najdeme zcela běžně hliníkové konstrukce v různých barevných a vzorových variantách, které dokáží opravdu oslovit.