Září 23, 2023
Zajímavosti

Používáte ochranné pracovní pomůcky?

Ať už už vlastníte řemeslnou společnost či pracujete jako OSVČ nebo jste jen domácím kutilem, nikdy nepodceňujte používání ochranných pracovních pomůcek. Na většině pracovišť jsou všeobecné ochranné pracovní pomůcky (pevná obuv, pracovní rukavice, pracovní, či zdravotní oblečení atd.) předepsané zákonem. Některá řemesla vyžadují speciální ochranné pracovní pomůcky, které je povinen zaměstnavatel zajistit. Zaměstnanec je povinný předepsané ochranné pomůcky používat při vykonávání rizikových pracovních úkonů.

Nepoužívání ochranných pomůcek se nevyplácí

Ochranné pracovní pomůcky jsou předepsané z určitých důvodů a ani kutilové, kteří se neustále snaží vylepšovat své domovy, by je neměli podceňovat.

Pomůcky slouží k ochraně zdraví zaměstnance, navzdory tomu v čekárnách lékařů počet pacientů s pracovními úrazy je stále vysoký. Pokud se potvrdí, že pacient s pracovním úrazem neměl předepsané ochranné pracovní pomůcky, ztrácí nárok na vyplacení nemocenských dávek. Kromě toho, že ohrozil své zdraví a často také spolupracovníků, zůstane po dobu pracovní neschopnosti bez příjmu, proto si používání ochranných pracovních pomůcek dobře promyslete.

Základem jsou kvalitní boty

Obuv Prestige je synonymem pro kvalitní obuv, která je vhodná na pracoviště, ale také k volnočasovým aktivitám. Bota perfektně sedí na noze. Zpevněná pata a protiskluzová podrážka pracovních bot pomáhají minimalizovat rizika nejen pracovních, ale také běžných úrazů.

Vše na jednom místě

Repa.cz je přesně tím webem, který hledáte, pokud chcete vše pořídit na jednom místě a z pohodlí svého domova nebo kanceláře.

Všechny produkty na webu jsou české, včetně známých bot české značky Prestige. Certifikátem ES, na jehož základě bylo vypracováno prohlášení o shodě jsou opatřeny všechny produkty, které na webu naleznete. Certifikaci provedla firma ITC a.s. Zlín.