Březen 23, 2023
Zajímavosti

Moderní laminátové a vinylové podlahy

Nikdy v minulosti nebyla tak pestrá nabídka podlahových krytin, jako je tomu v současnosti. Dříve to byly pouze dřevěné podlahy, které byly později nahrazovány dřevěnými parketami. Parkety se těší oblibě dodnes, ovšem současný moderní způsob života vyžaduje odolnější a hlavně bezúdržbové materiály. Pestrý výběr i poradenství nabízí společnost Floor experts.

Laminátové podlahy

Kvalitní laminát odpovídá současným nárokům a nejlépe konkuruje stále oblíbeným dřevěným parketám. Na první pohled nelze mnohdy rozpoznat, zda se jedná o dřevo nebo laminát, jelikož některé lamináty věrně imitují dřevo. Kvalita, odolnost a trvanlivost laminátu je dána lepením více vrstev při výrobě. Podlaha z laminátu je ideálním řešením, neboť ji lze položit do kterékoliv místnosti v interiéru. Materiály, jako je právě plast, nebo také vinyl, jsou ideálními podlahovými krytinami pro rodiny s malými dětmi. Jsou odolné proti poškrábání a nevyžadují žádnou zvláštní péči.

Vinylové podlahy

Vedle laminátu je vinyl další skvělou alternativou dřevěných podlah, parket, ale i samotného laminátu. Tento materiál je rovněž nenáročný na údržbu a odolný proti opotřebení. Podlahy z vinylu se jednoduše a rychle pokládají a lze je použít jak v domácnosti ve kterékoliv místnosti, tak kanceláři nebo jiném veřejném prostoru, kde se předpokládá značná zátěž. Dalšími přednostmi vinylových podlah jsou nehořlavost, pevnost a pružnost. Chůze po nich je příjemná a tichá. Také je třeba zdůraznit, že podlahy z vinylu jsou antibakteriální.

Podlahy od Floor Experts

Chcete-li se dozvědět co nejvíce informací o podlahách, vyhledejte si na internetu webové stránky společnosti Floor Experts s.r.o. Dočtete se zde o různých druzích podlahových krytin, a o materiálech, ze kterých jsou vyrobeny. Nechybí ani rady o údržbě a nebo pokládce podlahových krytin.