Září 23, 2023
Zajímavosti

Klíč k hubnutí – můžete vyzkoušet tyto pomocníky!

Na začátku hubnutí je často nejen velká motivace, ale mnohdy nesprávné nastavení, špatný jídelníček nebo dokonce přehnané nároky a ambice. A když se to nepovede hned napoprvé, pak je to problém také pro psychiku a motivaci. Chtějte raději od hubnutí méně, investujte do sebe a jídla, nechtějte během chvíle zhubnout dvacet kilogramů, nepolevujte a ono se vám to vyplatí. Můžete si samozřejmě pomoci určitými zlepšováky nebo pomocníky. To ovšem nesmí být pro hubnutí klíčové. Nemůžete spoléhat, že pití vody s citronem na lačný žaludek udělá zázraky. Co může hubnutí podpořit?

Kalorie, které nenosíte v hlavě

Přemýšlíte, kolik tak může mít rohlík se šunkou, který si dáte ke snídani kalorií? Nebo kolik kalorií tak může mít váš oběd, který si dáváte v restauraci nebo jste si uvařili doma? Než si vše složitě psát a řešit, zda si můžete dát vinný střik nebo se obejít vyřešte jednoduše. Kalorické tabulky jsou pro tyto účely jako stvořené! S jejich pomocí si budete zapisovat, co jste během dne snědli nebo se chystáte sníst a ony vám dopředu ukážou, kolik kalorií tedy do sebe dostanete. Navíc k nim dostanete také návod, jak je používat.

Jak je na tom mé tělo?

Ptáte se také občas, jak vás vlastně vidí měřítka? Máte jen mírnou nadváhu? Jste na správné váze nebo trpíte těžkou obezitou? To všechno vám může pomoci vypočítat BMI index, přesněji vám pomůže BMI kalkulačka. Ta propočítá věk, výšku a vaši váhu a dá najevo, jak je potřeba na sobě a svém těle zapracovat, aby bylo zdravé, a vy jste se v něm cítili dobře a pohodlně.

A jak zapracovat? Samozřejmě změnit stravovací návyky, zařadit do svého dne dostatek pohybu. A je jedno, zda půjdete na procházku nebo se projedete na kole. U stravování to určitě bude chtít začít vařit jinak. Zdravé recepty nemusí být jen bez chuti a nápadu, zkuste se inspirovat nebo sestavujte recepty sami.