Listopad 29, 2023
Cestování

Na cesty jedině s pojištěním, nejen v dnešním světě

V roce 2020 jsme všichni zažili neplánované věci, covid 19 zkřížil plány milionům lidí po celém světě, přerušil podnikání, způsobil ekonomické potíže, ale také do určité míry omezil cestování, a to nejen mezi kontinenty.

Pokud tedy v roce 2021 plánujete letní dovolenou nebo služební cestu za hranice, měli byste přemýšlet nad pojistkou, která vás ochrání a bude možné ji sjednat bez problémů i po internetu. Na co se tedy připravit, pokud se vydáme do ciziny? Existuje připojištění, co by se vztahovalo přímo na onemocnění koronavirem?

Karanténu si hradíte ze své kapsy

Náklady, které vzniknou v souvislosti s karanténou nebo výdaje za testování na covid 19, si musí každý klient hradit sám. Lékařské ošetření, jež by bylo kvůli onemocnění koronavirem nutné, je potom už věcí samotné pojistky.

Chcete se ještě dodatečně zeptat na něco, co se vztahuje k tématu pojištění do zahraničí a covid? Asistenční služba vám bude plně k dispozici, v provozu je nonstop, můžete se proto ptát i bez ohledu například na časové pásmo, v němž se právě nacházíte a které je odlišné od toho, které je právě v ČR.

V případě, že vám bude karanténa nařízena, pojistka se automaticky prolonguje o dobu nezbytně nutnou. Není tedy důvod mít obavy, že byste snad nebyli v cizině pojištěni kvůli pobytu v karanténě.

Po internetu jde vše mnohem snáz

Dnes už nemusíte na pobočku, pojistit se do zahraničí online je docela běžnou záležitostí. Nakonec, kdo by nechtěl ušetřit čas? Svět je sice uspěchaný, ale pokud jde o pojištění, které si sjednáte ještě dnes z pohodlí domova, rozhodně jde o velké plus. Vlastně stačí jen několik málo minut, kdy vyplníte základní formuláře online a bez nutnosti návštěvy kanceláře nebo dlouhého telefonického rozhovoru ještě před podpisem finální dohody.